logo CORIN The Bridge to Business
Vítáme Vás CORIN Investment CORIN Programs CORIN Business CORIN Partners CORIN Info

Web Presentations

Careers

Pres Room

Site Map

Support

Contact UsContact Us
FAQs  
CORIN Info

  Press Room
  Společenství CR-CORIN
  CORIN Quiz
  FAQs
  Support
  Careers
  Contact Us


Novinky, aktuality a názoryStále se něco děje. Je dobré být informován …


 • Názory


  … vlna privatizace


  Kolikátá již vlna privatizace (čtvrtá, pátá … nebo snad teprve třetí?) právě u nás v České republice probíhá. Mám za to, že důležitější je sama skutečnost, tj. co se opravdu děje. A dějí se velmi zajímavé věci. Co je ale podle mého názoru nejdůležitější (kromě tzv. pseudo privatizací a odkupování vlastních pohledávek přes třetí osoby, umělých "bankrotů" apod.) je postupná změna vlastníků společností. Vítáme schopné a zodpovědné vlastníky společností, kteří se sice velmi pomalu, ale nezadržitelně stanou hybnou silou a motorem naší ekonomiky.  Outsourcing

  Je dobře, že outsourcing (tj. poskytování externích služeb), zaznamenávající v rozvinutých ekonomikách silný trend svého růstu, se začíná postupně prosazovat také v České republice.

  "Outsourcing" - využívání odborných externích služeb v oblastech, které nepatří do hlavního podnikatelského zaměření společnosti - umožňuje jejímu managementu a zaměstnancům zaměřit své síly a zkušenosti na stěžejní činnosti společnosti.

  Oblasti poskytovaného outsourcingu se stále více rozšiřují. Velmi rozšířený je již například technický (zejména poskytování počítačových služeb) a účetní outsourcing.

  My, kteří známe dovednosti a schopnosti "našich lidí" dědících se z generace na generaci (zejména z reakcí našich dlouhodobých zahraničních obchodních partnerů na naše výrobky a poskytované služby) dobře víme, že kvalita poskytovaného "outsourcingu" v České republice velmi brzy dosáhne ve všech směrech konkurenčněschopné kvality a bude stejně, jako je tomu v současné době u subdodávek, stále více vyžadován silnými společnostmi s mezinárodním působením. A to je dobře. Česká republika tak bude mít o jeden zajímavý "vývozní artikl" více! •  
   ContactUsFaqsSiteMap

  CORIN HomeCORIN InvestmentsCORIN ProgrammesCORIN BusinessesCORIN PartnersCORIN Info